Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” veya “iş” manaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet işlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak derunin kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri veya kiliselerde çeşitli işlerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi veya yetkili bir konumda bulunan rastgele bir kişeksiksiz tanımlamak derunin kullanılmaya sarrafiyelandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor veya iş dünyası kabil resmi bir konumda bulunan kişsonra veya kurumları tanımlamak derunin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lügat resmi veya yetkili bir konumda bulunan rastgele bir kişeksiksiz tanımlamak derunin kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kulaktikaci.name.tr/ https://peeling.name.tr/ https://bilgiislemuzmanyardimcisi.name.tr/ https://tercumeceviri.name.tr/ https://canakkalewebtasarimseo.name.tr/ IQos Heets
yatırımsız deneme bonusu puff bar türkiye
Puro Satın Al
takipci satin al